برترین وب تفریحی ایرانیان
تاريخ : ۹۰/۰۱/۱۲
نويسنده : ابوالفضل
مرسدس بنز E
 

مرسدس بنز اي 500-2010 (Mercedes-Benz E 500-2010)

استفاده از همان ترکیب چهار جراغ جلو برای این نسل نیز استفاده کردند البته چراغهای جلو از حالت بیضی در آمده و زاویه دار شده که همین امر کمک شایان ذکری به طراحی این خودرو کرده است.

لیستی از جدیدترین امکانات و تجهیزات رفاهی و امنیتی بصورت استاندارد در اختیار خریداران مرسدس بنز - ای کلاس (Mercedes Benz E-Class) قرار می گیرد. یکی از پیشرانه های قابل سفارش در این خودرو 8 سیلندر وی (V) شکل بوده به حجم 5.5 لیتر که قادر است 388 اسب بخار (hp) نیرو تولید نماید.

رقبای اصلی مرسدس بنز - ای کلاس (Mercedes Benz E-Class) ، ب ام و سری 5 (BMW 5 Series) و لکسوس - جی اس (Lexus GS) هستند.

مرسدس بنز E-class کوپه جدیدترین دستاورد کمپانی مرسدس است که قرار است در ماه آینده در نمایشگاه اتومبیل Geneva motor show در کنار دیگر مدل های جدید این غول خودروسازی آلمان بدرخشد و عموم مردم را شگفت زده کند! در واقع مرسدس بنز E کلاس کوپه نسل جدید CLK است که جالب است بدانید نسل های اول کلاس CLK امروزی CE کلاس نام داشتند و اخیرا چند نسل است که با نام سی ال کی شناخته می شوند.

به هر حال ای کلاس کوپه با آمدنش CLK فعلی را کنار زده و جانشین آن خواهد شد بنابراین بنز باید تلاش بسیار زیادی برای موفقیت این مدل تازه وارد کرده باشد. کمپانی مرسدس بنز آن را « آیرودینامیک ترین و کارآمد ترین خودروی تولیدی دنیا در این کلاس » با توجه به طراحی خاصش نامیده است. این ادعای جسورانه مرسدس بنز با نگاه به طرح اکتسابی بدنه آن که دارای خطوط صاف با شیب ملایم و آیرودینامیکی است بیشتر قابل درک خواهد بود. در نمای جانبی این کوپه ستون b بسیار باریک و مانند مدل CL جزئی از شیشه ماشین است و شیشه های کناری آن هم کاملآ پایین می روند و این موضوع باعث ضریب پسای فوق العاده 24/0 برای این مرسدس زیبا شده است که نسبت به کلاس E سدان که دارای طراحی کاملآ مشابه با این خودروست بسیار بهتر است . تکنولوژی و فناوری های این اتومبیل مدرن بسیار زیاد هستند که در حد این که لایق مرسدس بنز باشد و درج تک تک این موارد خود نیازمند یک مقاله مفصل است و به بخشی از آن ها اشاره می کنیم. در این مدل شعاع اصلی لامپ های بی - زنون در چراغ های جلوی آن از نوع هوشمند Nightvision هستند که به دید بهتر جاده ها در شب
کمک زیادی می کند و یک سیستام ترمز اضطراری اتوماتیک وجود دارد که از تصادف های احتمالی جلوگیری به عمل می آورد. اما بیشترین بخش کار شده در بنز Eکلاس کوپه بخش قوای فنی و پیشرانه ی آن است که بدون اغراق در زمینه ی راندمان و بازدهی پیشرفت بسیار زیادی نسبت به گذشته کرده است بطوری که مصرف سوخت کلی موتور 17 درصد از موتور های پیشین کمتر شده است. دو موتور 4 سیلندر خطی نسبت به قبل از نظر فنی تقویت شده اند که یکی گازوئیلی یا دیزلی و دیگری بنزین سوز می باشد.مدل E 250 CDI BlueEFFICIENCY دیزل با یک موتور کم مصرف و اقتصادی عرضه می شود که مصرفش فقط 5.3 لیتر در هر یکصد کیلومتر مشروط بر اینکه قدرت آن 200 اسب بخار و گشتاور فوق العاده ی آن 500 نیوتن متر است !!!موتور 4 سیلندر بنزینی همانند موتور مدل E 250 CDI یک پیشرانه ی چهار سیلندر و انژکتوری با پاشش مستقیم سوخت با قدرت 200 اسب بخار است با این تفاوت که گشتاوری معادل 310 نیوتن متر و مصرف سوختی برابر 7.2 لیتر در 100 کیلومتر دارد. فروش مرسدس بنز Eکلاس کوپه با همان رنج قیمت CLK از ابتدای ماه می امسال شروع خواهد شد ولی قبل از آن در نمایشگاه ژنو 2009 بصورت رسمی معرفی خواهد شد!


آخرين مطالب